Speaker Powersound PS-800N
Pruduct Name :
Speaker Powersound PS-800N
The PS-800N speaker has an 8-inch resolution. This product has an impedance of 4 ohms and a frequency of 80Hz to 5 kHz. The maximum power of this product is 250 watts and the audio coil size is 50.6mm. The weight of this 2 kg speaker is surrounded by a paper cone
You can see more detailed information in the table below
اسپیکر PS-800Nدارای رزولوشن 8 اینچی است. این محصول امپدانس 4 اهم و فرکانس 80Hz تا 5 kHz دارد. حداکثر قدرت این محصول 250 وات و اندازه کویل صوتی 50.6 mm است. وزن این اسپیکر 2 کیلوگرمی توسط یک مخروط کاغذ احاطه شده است
اطلاعات کامل تر را می توانید در جدول زیر ملاحظه نمایید
| Size: | 8″ |
| Impedance : | 4 Ohm |
| Res. Frequency: | 80 Hz – 5 KHz |
| Sensitivity : | 99 dB |
| Rms Power : | 110 W |
| Max Power : | 250W |
| Voice Coil Size : | 50.6 mm |
| Magnet : | Neo |
| Cone : | Paper |
| Surround : | Cloth |
| Weight : | 2 Kg |






