Speaker Powersound PS-1000N
Pruduct Name :
Speaker Powersound PS-1000N
The PS-1000N speaker has a 10-inch resolution. This product has an impedance of 4 ohms and a frequency of 70Hz to 4 kHz. The maximum power of this product is 600 watts and the audio coil size is 60.6mm. The weight of this 2.5 kg speaker is surrounded by a paper cone
You can see more detailed information in the table below
اسپیکر PS-1000N دارای رزولوشن 10 اینچی است. این محصول امپدانس 4 اهم و فرکانس 70Hz تا 4 kHz دارد. حداکثر قدرت این محصول 600 وات و اندازه کویل صوتی 60.6 mm است. وزن این اسپیکر 2.5 کیلوگرمی توسط یک مخروط کاغذ احاطه شده است
اطلاعات کامل تر را می توانید در جدول زیر ملاحظه نمایید
| Size: | 10″ |
| Impedance : | 4 Ohm |
| Res. Frequency: | 70 Hz- 4 KHz |
| Sensitivity : | 99 dB |
| Rms Power : | 250 W |
| Max Power : | 600 W |
| Voice Coil Size : | 60.6 mm |
| Magnet : | Neo |
| Cone : | Paper |
| Surround : | Cloth |
| Weight : | 2.5 Kg |






