Speaker Powersound PS-8003
Pruduct Name :
Speaker Powersound PS-8003
The PS-8003 speaker has an 8-inch resolution. This product has an impedance of 4 ohms and a frequency of 70Hz to 5 kHz. The maximum power of this product is 500 watts and the audio coil size is 75.8mm. The weight of this 4.5kg speaker is surrounded by a paper cone
You can see more detailed information in the table below
<p class = “persion”>
اسپیکر PS-8003 دارای رزولوشن 8 اینچی است. این محصول امپدانس 4 اهم و فرکانس 70Hz تا 5 kHz دارد. حداکثر قدرت این محصول 500 وات و اندازه کویل صوتی 75.8 mm است. وزن این اسپیکر 4.5 کیلوگرمی توسط یک مخروط کاغذ احاطه شده است
اطلاعات کامل تر را می توانید در جدول زیر ملاحظه نمایید
</p>
| Size: | 8″ |
| Impedance : | 4 Ohm |
| Res. Frequency: | 70 Hz – 5 KHz |
| Sensitivity : | 98 dB |
| Rms Power : | 200 W |
| Max Power : | 500 W |
| Voice Coil Size : | 75.8 mm |
| Magnet : | Ferrite |
| Cone : | Paper |
| Surround : | Cloth |
| Weight : | 4.5 Kg |






