Speaker PS-10000SQ
Pruduct Name :
Speaker Powersound PS-10000SQ
The PS-10000SQ speaker has a 10-inch resolution. This product has an impedance of 4 ohms and a frequency of 6 Hz to 60 kHz. The maximum power of this product is 250 watts and the audio coil size is 50.6mm. This speaker is surrounded by a paper cone
You can see more detailed information in the table below
اسپیکر PS-10000SQدارای رزولوشن 10 اینچی است. این محصول امپدانس 4 اهم و فرکانس 6 هرتز تا 60 کیلوهرتز دارد. حداکثر قدرت این محصول 250 وات و اندازه کویل صوتی 50.6 میلی متر است. این اسپیکر توسط یک مخروط کاغذ احاطه شده است
اطلاعات کامل تر را می توانید در جدول زیر ملاحظه نمایید
| Size: | 10″ |
| Impedance : | 4 Ohm |
| Res. Frequency: | 60 Hz – 6 KHz |
| Sensitivity : | 97 dB |
| Rms Power : | 110 W |
| Max Power : | 250 W |
| Voice Coil Size : | 50.6 mm |
| Magnet : | Ferrite |
| Cone : | Paper |
| Surround : | Cloth |
| Weight : |






